שרון לוגו ללא רקע.png

קורס וסדנאות "הכל יחסי(ם)"

על הקורס - החיים הם מערכות יחסים. שלי עם עצמי, עם העבר שלי, עם הגוף שלי, עם הפחדים, עם החלומות, עם שפע וחוסר, עם אהבה. יחסים עם רעיונות, משימות, אנשים. יחסים עם זכרונות, חלומות, חוויות. והכל יחסי בחיים, השאלה "איך לוקחים את זה".

 
בבודהיזם, בתורת הקבלה, בכתבי היוגה, בזן, הרמב"ם... כולם מדברים על אותם הדברים ומכוונים אותנו פחות או יותר אל אותם המקומות. בקורס אנחנו מקבלים את נקודות ההשקפה השונות ומטמיעים דרכי התבוננות והתנהלות חדשות לבחירתנו. כל שיעור הוא שימושי ותלמידים מעידים איך הפנימו, יישמו וחוו שינויים גדולים בעצמם ובסביבתם. 

נגיעות מין הקורס

כשמסתכלים על כל סיטואציה יש פער מסוים בין מה שהתרחש לבין מה שקלטנו. מה שקלטנו עבר עיבוד מחשבתי ורגשי בתוכנו ומשם יצאה תגובה.

 

מי הוציא את התגובה הזו בתוכנו? מה מנהל אותנו? מה אחראי לפערים האלו? מה היה באמת? מהי אמת? האם ההרגלים שיש בי משרתים אותי? מהי אהבה? מהו פחד? מהו כעס? מהי שמחה? מהו חלום? מהי אשמה? ומה עושים עם כל אלה? האם יש אלוהים? מי מנהל פה את הלונה פארק הזה והאם כיף בו? האם אמור להיות כיף פה? מה אני עושה פה בכלל?


כל הזמן יש לנו רצון במציאות אחרת, שהאדם מולי לא יהיה כזה... שהתפקיד, חשבון הבנק, הבריאות, המדינה השכנה – לא יהיו כאלה... שאני לא אהיה כזו.... מהי המציאות האחרת שאנחנו רוצים? איך נגיע אליה?


מהי משמעותן של המילים שאנחנו אומרים לאחרים, שאנחנו שומעים מהאחרים והמילים שאנחנו אומרים לעצמנו? מהי משמעותה של בחירה?למה אנחנו מתעסקים בתפל ומהו העיקר? 

הקורס הוא שנתי ומתקיים בקריית השרון. קורסים נוספים מתוכננים, כמו כן מתקיימות סדנאות חד פעמיות.